Novinky

Protan v systéme BIM

Rastúce očakávania v oblasti stavebníctva určujú neustály vývoj počítačových techník v tejto oblasti. Jedným z príkladov takéhoto vývoja je Building Information Modeling (BIM).

aveex_bandera_for_protan_Protan_w_systemie_BIM_foto.jpg

BIM je koncept, ktorý pokrýva dizajnérsky softvér aj model virtuálnej budovy alebo investičnú informačnú základňu. Inými slovami, ide o inovatívny koncept implementácie investícií od návrhu po správu. Táto technológia poskytuje nepretržitý a okamžitý prístup k informáciám o projekte, jeho nákladoch a harmonogramoch aktivít. - Vďaka tomuto riešeniu je možné systematicky zadávať všetky údaje a odhaľovať možné kolízie už vo fáze návrhu. Vylepšením dizajnu a použitím nových riešení sa znížia náklady na investíciu aj čas na jej vytvorenie - vysvetľuje Michał Miąsek, výkonný riaditeľ spoločnosti Protan Polska.

BIM je dokonalým riešením pre architektov, staviteľov a inštalatérov.
Protan, ako svetový líder vo výrobe strešných materiálov, má širokú škálu produktov, ktoré môžu byť použité v mnohých rôznych usporiadaniach. V BIM je k dispozícii 13 produktov a riešení PROTAN - BIM sa čoskoro stane základným nástrojom v stavebníctve. Tento typ modelovania kombinuje doteraz vzdialené procesy návrhu a výstavby - dodáva Michał Miąsek.

BIM je inovatívna technológia, ktorú používajú hlavne architekti, stavitelia a inštalatéri. Je zaujímavé, že informácie obsiahnuté v systéme môžu byť použité správcom budov na údržbu budovy.

 

 

Zodpovedný za kontakty s médiami:
BANDERA design. strategy. PR
Melania Wojas
Media Relations Manager
Tel. 537 336 447
melania.wojas@redpen.pl

Anna Górecka
PR & Account Executive
Tel. (22) 781 40 51
Tel. 733 947 019
anna.gorecka@bandera.pl