Ušetrite čas a peniaze

Na stavenisku je čas nepochybne jedným z najdôležitejších prvkov pri plnení záväzkov dodávateľa. Prekročenie dohodnutého dátumu dokončenia je spojené s nákladnými pokutami uloženými zmluvnej spoločnosti v prípade neplnenia zmluvy.

Na ktoromkoľvek stavenisku môžu nastať nepredvídané situácie, niekedy s katastrofickým účinkom, ktoré významne oddialia termín dokončenia projektu. V takýchto situáciách stojí za to spolupracovať s najskúsenejšími dodávateľmi a pokojne prekonať nepriaznivé situácie. Čo teda ovplyvňuje rozšírenie práce profesionálov a ako znížiť riziko neúspechu?

Inovatívne plánovanie

Nemožno poprieť, že správne naplánované práce a predvídanie ďalších etáp prác sú základom pre stavbu budov a stavieb. Technológia v súčasnosti spĺňa požiadavky tým, že ponúka spektrum možností, ktoré uľahčujú presné výpočty projektu. Jedným z takýchto riešení je program ProPlan vytvorený značkou Protan - výrobcom PVC membrán pre hydroizoláciu striech. Vďaka tomuto softvéru je možné optimalizovať spotrebu materiálov potrebných na výrobu strešnej krytiny a zvoliť najlepší upevňovací systém. Potom možno hľadať úspory jednak v nákladoch na samotnú investíciu, v logistických nákladoch, jednak na konci projektu. Platforma Proplan uľahčuje výpočty a porovnáva rôzne montážne systémy. Vďaka nej možno znížiť počet vykonaných zvarov až na 64%, čo je výrazná úspora pracovného času pokrývačov, a teda celého projektu.

Nepriaznivé počasie

Jedným z hlavných problémov, ktoré vznikajú pri montáži rôznych konštrukčných prvkov, je poveternostný faktor a prevládajúca teplota. Nemožno poprieť, že nárazový vietor a silné lejaky zvyšujú riziko nehôd na stavenisku, nielen že sťažujú a niekedy dokonca znemožňujú inštalačné činnosti. Nízka teplota je tiež častou prekážkou, s ktorou sa stretnete napríklad pri inštalácii hydroizolácie na plochú strechu. Ak teplota klesne pod 0 stupňov Celzia, niektoré materiály sa môžu zhoršiť a stať sa nepoužiteľnými, zatiaľ čo sa rýchlo zmenšujú a uvoľňujú. V takom prípade stojí za to staviť na osvedčené výrobky od výrobcu špecializovaného na výrobu prvkov odolných voči poveternostným podmienkam. - V prípade inštalácie PVC membrán nevznikajú obavy a kontraindikácie týkajúce sa prác, ktoré sa majú vykonať pri rekordne nízkych teplotách -30 stupňov Celzia. Dlhoročné skúsenosti s montážou membrán v severných oblastiach Škandinávie sú toho dokonalým potvrdením - vysvetľuje Jerzy Kosior, technický poradca spoločnosti Protan Polska.

Všetko načas

Logistika a dodávka materiálu dodávateľmi je kľúčom k efektívnemu riadeniu staveniska. Menšie meškania môžu byť katastrofálne a môžu mať vplyv na zvyšok práce. Nedodanie materiálov v stanovenom čase často zastaví celý projekt, čo spôsobí obrovské oneskorenia. Preto je také dôležité mať nepretržitý kontakt s dodávateľom k dispozícii 24 hodín denne. - Ako plne zodpovedná spoločnosť poskytujeme svoje vedomosti a skúsenosti 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Naši odborníci sú k dispozícii telefonicky v prípade akejkoľvek urgentnej záležitosti - hovorí Michał Miąsek, výkonný riaditeľ spoločnosti Protan Polska. Riadenie práce na zložitom stavenisku je skutočnou výzvou. Znížme teda riziko neúspechu a bez obáv z neočakávaných prekážok si vyberme spoľahlivého partnera.

Zodpovedný za kontakty s médiami:
BANDERA design. strategy. PR
Melania Wojas
Media Relations Manager
Tel. 537 336 447
melania.wojas@redpen.pl

Anna Górecka
PR & Account Executive
Tel. (22) 781 40 51
Tel. 733 947 019
anna.gorecka@bandera.pl