O skupine Protan

Strechy a membrány

Divízia strechy a membrány je najväčšou obchodnou oblasťou v skupine Protan Group. Sme dodávateľom kompletných riešení a systémov na mieru pre strechy, exponovaných aj chránených. Protan tiež dodáva vysoko kvalitné membrány pre mokré miestnosti a terasy a navyše dodávame radónové ochranné membrány pre nové stavby a rekonštrukcie.

Vyvinuli sme tiež špeciálne riešenia pre dizajnové strechy, „chladné strechy“ a zelené strechy. Riešenia šijeme na mieru podľa potrieb zákazníka. Protan úzko spolupracuje s poprednými dodávateľmi a architektmi v severských krajinách, Európe a Rusku.

 

Ventilačné systémy

Flexibilné ventilačné systémy Protan sú najinovatívnejšie v Európe. Dodávame ventilačné systémy pre bane a tunely po celom svete prostredníctvom produktu Ventiflex. V spolupráci s našimi zákazníkmi každý rok vyrobíme niekoľko stoviek kilometrov ventilačných potrubí pre bane a tunely. Projekty vyhrávame prostredníctvom miestnych partnerov v severských krajinách, Európe, Južnej Amerike a Afrike

Vetracie systémy Protan sa vyznačujú jedinečnou odolnosťou, veľkou flexibilitou a nízkou hmotnosťou. Vetracie potrubie má dlhú životnosť, čo zaručuje opätovné použitie a efektívne plánovanie projektu. Vlastnosti Ventiflex sú samozhášavé, protipožiarne a odolné voči chemikáliám. Inštalácia je rýchla a jednoduchá a produkty sú bezúdržbové.

 

Technické textílie

Oblasti podnikania v oblasti technického textilu obsahujú široký výber produktov a riešení prispôsobených mnohým oblastiam použitia a odvetviam. Naše technické textílie môžu byť použité v plastových halách po celom svete - od arktických oblastí až po trópy - ako skladovacie haly, hangáre, športové arény a nemocničné stany, plochodrážne dráhy, sklady vody a utečenecké tábory.

Naše markízy chránia tovar a materiál na stavbách, v prístavoch pre lode a v priemysle a poľnohospodárstve. Dodávame tesniace materiály na ochranu pred vodou a mrazom v horských halách a cestných tuneloch. Pre poľnohospodársky priemysel dodávame bezúdržbové silážne vaky, nádrže na hnojivo a nepriepustné kryty jám na hnojivo, ktoré zabraňujú úniku a emisiám do terénu, podzemných vôd a vodných tokov.

Ropný priemysel je pre nás dôležitým zákazníkom. Vďaka pokročilému vývoju produktov sme vyvinuli takzvané olejové vrecká vo veľkých rozmeroch na zber a skladovanie ropných škvŕn.

Úzko spolupracujeme s našimi zákazníkmi pri vývoji a inovácii produktov.