Popis systému Ventiflex

Inovatívne riešenia

Inovatívne riešenia

Protan Ventiflex Air je svetový ventilačný systém používaný pri stavbe baní a tunelov po celom svete. Rúry sú vyrobené z pružného mäkkého materiálu na báze PVC, ktorý je samozhášavý, chemicky odolný a bezúdržbový. Výrobky sa vyznačujú trvanlivosťou, pružnosťou a nízkou hmotnosťou. V súlade s environmentálnou politikou našej spoločnosti je možné výrobky série Protan Ventiflex Air recyklovať. V prípade požiaru z nich nevychádzajú toxické výpary ani dym.

Výrobky Ventiflex sa vyznačujú trvanlivosťou prispôsobenou rôznym potrebám a použitiu. Dodávame rúry s priemerom od 200 mm do 3 400 mm a dĺžkou od 1 do 500 metrov. Ventiflex v hornej časti objímky je zakončený zákrytom s priechodnými okami, ktorý umožňuje ľahkú montáž systému zavesením na oceľové lano. Vďaka tomu má Ventiflex Air jedinečný a silný systém odpruženia.

Všetky systémy Protan sú pred odoslaním dôkladne skontrolované, aby sa zabezpečila ich vysoká kvalita. Cieľom Protanu účasťou na ITA-AITES je vývoj ventilačných systémov v baniach.

Tkaniny, z ktorých sú rukávy vyrobené, boli špeciálne navrhnuté pre použitie vo ventilačných potrubiach. Majú najvyššiu pevnosť v radiálnom smere, aby boli schopné odolávať mechanickému poškodeniu. Ak však dôjde k prepichnutiu, rozsah poškodenia bude obmedzený, pretože textílie sú pletené. Textil je rozmerovo stabilný a nepretiahne sa pod vysokým tlakom.

Vonkajší plášť je odolný proti mechanickému poškodeniu a opotrebovaniu. Je dostatočne hrubý, aby chránil látku. Vo vnútri je potrubie Ventiflex Air navrhnuté tak, aby zabezpečovalo nízky odpor prúdenia vzduchu a tým prispievalo k úspore energie. Naša jedinečná metóda povrchovej úpravy má za následok silnú štruktúru a znižuje riziko delaminácie. Okrem toho dodávame látky vo farbe, ktorá odráža svetlo v tuneli alebo v skle.

Protan ponúka komplexné školenie a podporu pri inštalácii a údržbe systému Ventiflex Air, a to aj na mieste. Školenie sa týka inštalácie, montáže a opráv.